Erasmus ve Değişim Programları
Whatsapp İletişim Hattı
İletişim Formu

​Erasmus ve Değişim Programları​

erasmus-1forweb.jpgerasmus-2forweb.jpgerasmus-3forweb.jpg


GlobALTINBAS ile Dünya'yı kucaklıyoruz!

Güçlü uluslararası ortaklıklar, Altınbaş Üniversitesi'nin küresel katılımının ayrılmaz bir parçasıdır. Altınbaş Üniversitesi, dünya çapındaki birinci sınıf üniversiteler ve kurumlarla sayısız bağlantı kurmuştur ve kurmaya da devam etmektedir. Bu kapsamda;

İkili Değişim

Uluslararası ağ çerçevesinde Kuzey Amerika, Güney Amerika, Uzakdoğu, Avrupa, Afrika bölgelerinden toplamda 36 ülkeden 92 üniversite ile işbirliğimiz bulunmaktadır. Altınbaş Üniversitesi'nin uluslararası imkanları arasında Çift Diploma ve Bütünleşik Yüksek Lisans Programları da yer almaktadır.

Erasmus Programları

2014 yılından beri Erasmus programının bir parçası olan Üniversitemiz, öğrencilerini Üniversite hayatları boyunca öğrenim veya staj hareketliliğinden faydalandırtarak farklı bir dünya görüşü kazanmalarını sağlar. Erasmus KA 131 Avrupa Programı kapsamında Üniversitemiz, 25 farklı AB Üyesi ülke ile 220'den fazla Erasmus anlaşmamız bulunmaktadır.

Erasmus Programı 2015 yılı itibariyle AB Üyesi ülkeler dışını da kapsamaya başlamıştır. Altınbaş Üniversitesi olarak 2017 yılından bu yana 3 proje döneminde çeşitli ülkeler ve üniversiteler için Erasmus KA 171 Programları için AB projeleri yazılmış ve kalite değerlendirmelerden geçerek her iki yönlü (giden/gelen) öğrenci ve personel hareketliliklerine imkân tanınmıştır.

Internship4all Erasmus Staj Konsorsiyum Projesi, Türkiye'nin önde gelen 5 prestijli vakıf üniversitesi, 1 meslek örgütü, 1 sivil toplum kuruluşu, 1 yerel yönetim ve 1 ARGE firması ile Altınbaş Üniversitesi koordinatörlüğünde bir araya gelerek öğrencilerimize Avrupa Birliği üye ülkelerinde staj yeri temin ederek uygulamalı eğitim imkanı sağlamaktadır.

​Ayrıntılı bilgi için sitemizi​ ziyaret edebilirsiniz.


​