Saglik Hizmetleri
Whatsapp İletişim Hattı
İletişim Formu
​​​​​​​​Sağlık Hizmetleri Birimi

​​

Sağlık Hizmetleri Birimi hafta içi 08.30 -17.30 saatleri arasında tüm yerleşkelerimizde hizmet vermektedir. Birimlerde tam zamanlı bir doktor ve hemşireler görev almaktadır. Birimlerimizde yatak, muayene sedyesi ve oksijen donanımı mevcuttur. Birimlerde, hem çalışanlara hem de öğrencilere gün içerisinde oluşabilecek rahatsızlıklarını gidermeye yönelik ilk ve acil tıbbi yardım yapılmaktadır. Herhangi bir sağlık problemi bulunan öğrenci ve personel, revirden destek alabilir. Hekim, gerek gördüğü hallerde hastayı bir süre gözlem odasında tedavi ve takip edebilmektedir. Tansiyon ölçümü, pansumanlar, reçeteli enjeksiyonlar yapılmakta; engellilere, gebelere ve emzikli annelere hizmet ayrıcalığı tanınmaktadır. Diyabet hastalarına gün içinde her zaman şeker ölçümü yapılabilmektedir. Düşme, bayılma gibi ani oluşan olaylara yerinde müdahale etmek amacıyla da özel ekipmanlar bulunmaktadır.

Ayrıca birimimiz tarafından "cinsel sağlık ve üreme" hakkında ücretsiz bilgilendirme yapılmaktadır.​


 


Mahmutbey Yerleşkesi

Revir, A Blok giriş katında yer almaktadır.

Tel: (0 212) 604 01 00 - Revir Dahili: 2206-2308

Doktor Mustafa GÜREŞ

 

Bakırköy Yerleşkesi

Revir, yerleşkenin giriş katındadır.

Tel: (0212 )709 45 28 - Revir Dahili: 5064

Hemşire Neriman ÜSTÜNKAYA

 

Gayrettepe Yerleşkesi

Revir, yerleşkenin alt katındadır.

Tel:  (0212) 373 59 00

Hemşire Şeref BAŞKAN 


Psikolojik Destek Birimi

Psikolojik Destek Birimi, Altınbaş Üniversitesi öğrencilerinin ve çalışanlarının bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerine yardımcı olmayı, üniversite ve yurt yaşamına uyumlarını kolaylaştırmayı ve onlara bu konularda gerekli becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. Üniversitemiz öğrenci ve çalışanları, birimimizden karşılaştıkları kişisel ve ilişkisel sorunlar, kaygı, depresyon, aile ve sosyal ilişkiler, akademik ve iş performansı ile ilgili kaygılar, zorluklar, uyum ve adaptasyon problemleri vb. konularla ilgili destek alabilirler. Birimimizde tüm hizmetler ücretsizdir.​​​

Bu amaç doğrultusunda birimimiz, bireysel görüşmeler yapar, bireysel, sosyal ve akademik becerileri geliştirmeye, karşılaşılan veya karşılaşabilecek sorunların üstesinden daha kolay gelinmesine yardımcı olur. Yaşanılan sıkıntıların daha iyi anlaşılmasına ve kişinin kendini tanımasına destek olur.

Görüşmeler yaklaşık 45 dakika sürer. Görüşmelerin zamanına, sıklığına ve kaç hafta süreceğine danışanla birlikte karar verilir. Görüşmelerde GİZLİLİK İLKESİ esastır. Seanslar süresince verilen bilgiler ve paylaşımlar, danışanların izni olmadan kesinlikle başka bir kişi ve/veya kurumla paylaşılmaz. Ancak danışanların kendilerine zarar vermesi ya da bir başkasının zarar görmesi gibi durumlar söz konusuysa, bu bilgiler kişilerin güvenliğini sağlamak amacıyla danışanın bilgisi dahilinde üçüncü kişilerle paylaşılabilir.

Çare bulucu hizmetlerin yanı sıra, önleyici ve gelişimsel hizmetler kapsamında öğrencilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak seminerler ve grup çalışmaları gerçekleştirilir.​


  ​