Yurt

Yurt

Hizmet ve Olanaklarımız

Yurt Müdürlüğümüz, öğrencilerin konforu ve rahat çalışma alanlarının yönetimi için 24 saat esaslı görev yapmaktadır. Her odada banyo ve WC ve tezgah altı soğutucu bulunmaktadır. Ayrıca kişiye özel çalışma masası, sandalyesi, iki kapaklı gardırobu, yatak ve okuma lambası ile kendinizi evinizde hissedebilirsiniz.

Akademik yaşamı desteklemeye odaklanmış yurtlarımızda çizim odaları, ders çalışma alanları ve bilgisayarlar öğrencilerimizin hizmetindedir.

Sosyal yaşamı desteklemek adına TV odalarımız, restoran, yiyecek-içecek otomatları, spor salonu, müzik odası bulunmaktadır. Kız ve erkek öğrencilerin ayrı konaklamasına imkân sağlayan öğrenci yurtlarımız, Mahmutbey yerleşkesine yürüme ile birkaç dakikalık mesafede bulunmaktadır. Üniversitemizin tüm yerleşkelerine ücretsiz servis hizmeti sağlanmaktadır.

Sağlık Merkezi

Her türlü sağlık problemlerinde öğrenciler, “1112” nolu Sağlık Merkezi telefon numarasından Sağlık Personeline ya da “1000” no’lu acil telefon numarasından yurt görevlisine ulaşabilirler. (Cep telefonlarından veya üniversite harici telefonlardan arandığında 0212 447 45 01), uluslararası ve İstanbul dışından gelen öğrencilerin sağlık sorunları yaşamaları esnasında aile bireyleri gelene kadar hastanede refakat edilmektedir.

Güvenlik

Öğrenci yurtlarımız 24 saat görev yapan güvenlik personeli dışında; yurt girişlerinde kimlik tanıma kartlı turnike sistemin bulunması, iç ve dış güvenlik kameralar, son teknoloji yangın detektörleri ve elektronik kapı sistemleri ile güvenliğiniz için en son teknolojik sistemlerle donatılmıştır.

Temizlik

Yurt binalarımızda öğrencilerimizin odaları ve kullandıkları ortak alanlar profesyonel firma tarafından yapılmaktadır. Temizlik ekibi Yurt Müdürlüğü tarafından denetlenmekte ve yönlendirilmektedir. Ortak alanlar gün içinde düzenli olarak, odalar ise Yurt Müdürlüğü tarafından belirlenen programa göre periyodik olarak temizlenmektedir.

Temizlik esnasında hijyene azami özen gösterilmekte, bu amaçla değişik yüzeyler ve değişik alanlarda farklı malzemeler ve kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasalların seçiminde alerjik reaksiyon oluşturmayacak ürünlerin seçimine özen gösterilmektedir.

Isınma ve Sıcak Su

Yurt binalarımızda 24 saat kesintisiz sıcak su bulunmakta, kış döneminde merkezi ısınma sağlanmaktadır.

Çamaşırhane

Çamaşırhanemizde; çamaşır makineleri, kurutma makineleri ve endüstriyel ütü masaları bulunmaktadır. Çamaşır yıkama hizmeti tarafımızca ücretsiz verilmekte olup kimyasallar öğrenciler tarafından sağlanmaktadır.

Öğrenci Mutfağı

Öğrenci mutfağı içerisinde ankastre ocak, tost makinesi, mikrodalga fırın ve aspiratör bulunan, pratik yemeklerin yapılabileceği mutfaklar mevcuttur. Bu mutfaklar, yurtlarda kalan bütün öğrencilerimizin, yurt yönergesi çerçevesinde kullanımlarına açıktır.

Dinlenme Salonları

Yurdumuzun içerisinde oturma grubu, TV, internet bağlantısı olduğu ortak dinlenme salonları mevcuttur. Öğrencilerimiz, yurt yönergesi çerçevesinde, misafirlerini saat 09.00 ile 23.00 saatleri arasında dinlenme salonlarında ağırlayabilir.

Sosyal sorumluluk etkinlikleri

Her yıl düzenli olarak öğrenciler tarafından sosyal sorumluluk etkinlikleri düzenlenmektedir.

İnternet ve TV

Odalarımızın tümünde network prizleri ve kablosuz internet bağlantısı mevcuttur.

Aday İletişim Formu