Üniversite Yaşamı

Üniversite Yaşamı

Şehrin merkezinde yer alan üç yerleşkesi ile beraber üniversitemiz; iş ve sanat merkezlerinin kesişme noktalarında eğitim ve yaşam imkanı sunmaktadır.

Yerleşkelerimizin barındırdığı kendine has mimari, öğrencilerimize konforlu ve çalışmaya teşvik eden bir üniversite ortamı sunmaktadır.

Teknolojinin en güncel versiyonu ile alt yapısını oluşturan üniversitemiz; öğrencisine en etkin ve hızlı verimi alabileceği teknik olanaklarla güven vermektedir.

Üniversitemiz ayrıca yerleşkeleri içinde konumlandırdığı konsey ve kulüp ofisleri aracılığıyla, tüm kültür-sanat faaliyetlerini öğrencileriyle buluşturmakta; kulüp çalışmaları, konserler, tiyatro ve film gösterileri, sergiler, çeşitli performanslar gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Psikolojik Destek Birimi

Psikolojik Destek Birimi, üniversitemiz öğrencilerinin ve çalışanlarının bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerine yardımcı olmayı, üniversite ve yurt yaşamına uyumlarını kolaylaştırmayı ve onlara bu konularda gerekli becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. Üniversitemiz öğrencileri ve çalışanları; aile ve sosyal ilişkiler, akademik ve iş performansı ile ilgili kaygılar, depresyon, zorluklar, uyum ve adaptasyon problemleri gibi pek çok konuda Psikolojik Destek birimimizden ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

Engelsiz Altınbaş Birimi

Engelsiz Altınbaş Birimi, üniversitemizde eğitim görmeye hak kazanan ve özel gereksinimi olan öğrencilerimizin akademik, idari, fiziksel, psikolojik ve sosyal ihtiyaçlarını tespit edip bu ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik çalışmaktadır. Birimimiz, özel gereksinimli öğrencilerimize yönelik üniversite içinde yapılacak düzenlemeleri tespit edip buna yönelik girişimlerde bulunmaktadır. Bu düzenlemeler; özel gereksinimli öğrencilerin fiziki koşullar, akademik uygulamalar, sosyal etkinlikler gibi çeşitli alanlarda erişebilirliğinin artırılmasına yöneliktir. Engelsiz Altınbaş Birimi'nin hedefi, üniversitemizde okuyan tüm öğrenciler için fırsat eşitliğinin sağlanmasıdır.

Öğrenci Ombudsmanlığı

Öğrenci Ombudsmanlığı, Türkiye’de ilk ve tek olarak yalnızca üniversitemizde yer almaktadır.

Öğrenci Ombudsmanlığımız, öğrencilerden gelen her türlü başvuruyu en geç 72 saat içerisinde cevaplandırmakta ve bunların büyük bir bölümünü de sonuçlandırmaktadır. Öğrenci Ombudsmanlığı birimimiz, öğrenci hakları ve sorumlulukları konusunda tüm Üniversite mensuplarında farkındalık yaratarak öğrencilerin hak kaybına uğramalarının önüne geçmeyi, öğrencilere karşı sorumlu davranış ilkelerinin benimsenmesini teşvik etme misyonunu üstlenmiştir.

Aday İletişim Formu