Altinbas Inspire Future

“AU Inspire Future” Bursu nedir?

AU Inspire Future, tercihlerinde Altınbaş Üniversitesine yer vermeyi planlayan lise son sınıf ya da mezun aday öğrencilerin; tercih süreçleri öncesinde yetkinlikleri, kişilik özellikleri ve mesleki yönelimleri doğrultusunda üniversitemize burs başvurusu yapmasını esas kılan ve buna yönelik olarak burs imkanı sağlayan bir sistemdir.

AU Inspire Future ile akademik değerlendirmeler sonucunda ön kabul alan öğrenciler, fiziki ve online olarak mülakatlara alınır. Bu mülakatlar neticesinde, kazacakları burs oranlarına karar verilir ve böylece öğrenciler; farklılıkları ve kişisel özellikleri sayesinde ayrıcalıklı burs alma imkanına sahip olur.

AU INSPIRE FUTURE BURSU HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek tüm 12. sınıf öğrencileri ve mezun üniversite adayları Inspire Future Bursuna başvurabilirler. Inspire Future Bursu’ndan ilk kez lisans programında eğitim alacak adaylar faydalanabilmektedir.

Gönderilmiş olan başvuru formu değerlendirme aşamasında değil ise revize form olarak tekrar gönderilebilir.

Başvuru esnasında formda yer alan kişisel bilgiler ile birlikte kariyer planları ve varsa bu doğrultudaki projelerin eklenmesi gerekmektedir. Ayrıca aday öğrenciyi iyi tanıyan ve öğrenci hakkında referans verebilecek bir öğretmeninin iletişim bilgileri gereklidir.

Aday öğrencinin başvuru sonucunda aldığı kabul mektubunda yer alan burs oranlarından faydalanabilmesi için; 2021 YKS’de ilgili sınavlara girmiş ve kabul mektubunda yer alan bölüm/programlardan herhangi birine ilk 5 tercihinde yer verip, yerleşmiş olması gerekmektedir.

3 aşamalı (ilk değerlendirme, akademisyenlerle mülakat, Mütevelli Heyet değerlendirmesi) değerlendirme yapılmaktadır.

  • İlk değerlendirme; belgelerin kontrolü ve doğruluğu,
  • Akademisyenlerle mülakat; akademik değerlendirme,
  • Mütevelli heyet değerlendirmesi; karar.

Altınbaş Üniversitesinde yer alan; tıp, diş hekimliği, eczacılık ve hukuk fakültelerine başvuruda bulunalabilir. Maksimum 3 bölüm/program yazılabilir ve bu programlar ayrı ayrı değerlendirilir. Başvuran adayların başvurularına bağlı olmak kaydıyla farklı oranlarda ya da aynı oranda burs alabilir

Covid-19 tedbirleri kapsamında mülakatlar hibrit olarak gerçekleştirilmektedir.

Öğrenim süreniz boyunca burslarınız devam etmektedir. ÖSYM bursuna ek olarak almaya hak kazanılan burs türüdür.

Hazırlık sınıfında AU Inspire Future Bursu geçerlidir.

AU Inspire Future bursu her bölümde sınırlı kontenjana sahiptir.

Altınbaş Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

AU Inspire Future Bursu, tercih bursları ile birleştirilemez.

Ayrıntılı bilgi, https://www.altinbas.edu.tr ve https://aday.altinbas.edu.tr/ sayfasında yer alan WhatsApp hattından alınabilmektedir.

1- Kişisel Bilgiler

2- Eğitim Bilgileri


En az 1, en fazla 3 bölüm için başvurunu gönderebilirsin. Tercih sıralamanı, eğitim görmeyi en çok istediğin bölümden başlayarak yapmalısın

Duyurular

“AU Inspire Future Bursu” başvuruları başladı. Ayrıcalıklı burs kazanma imkanını son başvuru tarihine kadar yakalayabilirsin!

Aday İletişim Formu