Diş Hekimliği

Diş Hekimliği

Eğitim Süresi
5+1 (Hazırlık) Yıl
Yerleşke
Bakırköy Sağlık Yerleşkesi
Eğitim Dili
%30 İngilizce
ÖSYM Program Kodu
Tam Burslu:202911001
%25 İndirimli:202911037
Hazırlık Yerleşke
Mahmutbey Teknoloji Yerleşkesi

Diş Hekimliği

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Diş Hekimliği Fakültemiz, 2016-2017 akademik yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. Araştırma ve ağız sağlığında mükemmeli hedefleyerek toplumun genel sağlığına katkıda bulunacak, etik anlayışı benimseyen, hayata geniş bir perspektiften bakan, bilgi ve teknoloji çağı ile uyumlu yeni yüzyılın parlak diş hekimlerini yetiştirmeyi amaçlayan fakültemizin dinamik, yenilikçi ve araştırmacı bir akademik kadrosu bulunmaktadır. Fakültemiz, Avrupa Diş Hekimliği Eğitim Birliği Derneği'nin bir üyesidir ve diş hekimliği eğitimindeki yenilikleri güncel olarak takip etmektedir.

Eğitim-öğretim programında yer alan dersler, “Ulusal Çekirdek Eğitim Programı" çerçevesinde, Avrupa Diş Hekimliği Eğitim Birliği'nin belirlediği, mezun diş hekiminde olması gereken yetkinlikler göz önüne alınarak hazırlanmıştır.

Fakültemizin eğitim ve öğretimi, 40.000 m2 alana sahip Bakırköy Sağlık Yerleşkesinde​ sürdürülmektedir. Kampüste Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksekokulu bir arada yer almaktadır.

Nitelikli ve son teknolojiye sahip çevre dostu altyapı, küçük gruplar halinde uygulamalı ve öğrenci merkezli eğitim anlayışı, uluslararası hasta güvenliği standartları ve uluslararası öğrenciler ile çok kültürlü bir ortamda İngilizce pratik yapabilme olanağı; fakültemizde öğrencilerimize sunduğumuz ayrıcalıklardır.

Ayrıcalıklar

• Eğitim dili %30 İngilizce olan fakültemizde öğrencilerimiz lisans eğitimine başlamadan önce İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'na girmekte ve İngilizce düzeylerine göre 1 yıl hazırlık okumaktadır.

• Fakültemiz, Türkiye'nin ilk ISO 9001-2015 belgeli diş hastanesine sahiptir.

• Her öğrenciye, 1 ünit ve fantom verilmektedir.

• Klinik öncesi eğitim, son teknoloji fantom ve preklinik laboratuvarlarında gerçekleştirilmektedir.

• Klinik eğitimde loop kullanımı ile indirekt çalışma yöntemi öğretilmektedir.

• Uluslararası faaliyetler, E​​rasmus programı kapsamındaki öğrenim ve staj hareketlilikleri ile desteklenmektedir. (Ferrara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, İtalya)

Çalışma Alanı

Öğrencilerimiz mezun olduklarında, Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı'na girebilmekte veya Doktora​ öğrenimi sonrası seçtiği bölüme göre akademik kariyerine üniversitelerde devam edebilmekte, özel muayenehane açabilmekte, devlet hastaneleri, ağız diş sağlığı merkezleri veya özel polikliniklerde çalışabilmekte ve diş hekimliği endüstrisinde veya hastanelerde yönetici olabilmektedir. Ayrıca öğrenciler, mezun olduklarında evde bakım ve doğal afetlerde diş hekimliği gibi alanlarda da yetkinlik sahibi olabilmektedir.

Öğrenci Başarıları

• Avrupa Diş Hekimliği Öğrenci Birliği (European Dental Student's Association - EDSA) üyesidir.

• 2018-2019 akademik yılında 3. sınıf öğrencimiz “Diş Hekimliğinde Dijital İş Akışının Temeli Olan 3 Boyutlu Yazıcı" tasarımı ile Altınbaş Üniversitesi ve Keiretsu Forum Türkiye tarafından ortaklaşa düzenlenen “Benim Fikrim Benim İşim" yarışmasında birincilik ödülü almıştır.


Program KoduProgramBursPuan TürüEK Kontenjan
2023 Ek Kontenjan En Küçük Puan​
2023 Başarı Sırası
202911037Diş Hekimliği%25 İndirimliLisans7
...
...
202911001Diş HekimliğiTam Bur​slu
Lisans

1
475.16105
...




 

​​

İletişim Formu

Burslar ve İndirimler

Galeri

Alternatif Bölümler

Tıp
Eğitim Süresi 6+1 Yıl
Eğitim Dili İngilizce
Başarı Sırası 49.695
Puan Türü SAY
Daha Fazla
Eczacılık
Eğitim Süresi 5+1 Yıl
Eğitim Dili İngilizce
Başarı Sırası 93.732
Puan Türü SAY
Daha Fazla
Bilgisayar Mühendisliği
Eğitim Süresi 4+1 Yıl
Eğitim Dili İngilizce
Başarı Sırası 178.623
Puan Türü SAY
Daha Fazla​​
Endüstri Mühendisliği
Eğitim Süresi 4+1 Yıl
Eğitim Dili İngilizce
Başarı Sırası 297.169
Puan Türü SAY
Daha Fazla​​
Elektrik- Elektronik Mühendisliği
Eğitim Süresi 4+1 Yıl
Eğitim Dili İngilizce
Başarı Sırası 285.760
Puan Türü SAY
Daha Fazla​​