Akademik Başarılar ve Ödüller

Ödüllerimiz

2015 - TÜBİTAK Özel Ödülü

Eczacılık Fakültemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oya Alpar, 2015 yılında sağlık alanında TÜBİTAK Özel Ödülü’ne layık görüldü.

2017, 2018, 2019-

Üniversitemiz, Hizmet İhracatçıları Birliği Ödülleri’nde 5 yıl üst üste “Eğitim Alanında En Fazla Hizmet İhracatı Yapan Vakıf Üniversiteleri” arasında ilk üç sıraya yerleşti.

2018 - British Council Newton-Katip Çelebi Fonu Başarılı Proje Örneği

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Banu Kavaklı Birdal’ın yürüttüğü “Perception of and Attitude Towards Syrian Refugees in Turkey” projesi, başarılı proje örneklerinden seçildi.

2018 - Financial Secrecy Index – A New Scientific Output of Coffers

Hukuk Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Leyla Ateş’in yürütücüsü olduğu, H2020 çerçevesinde desteklenen COFFERS projesinde, Financial Secrecy Index 2018 yayınlandı.

2018 - “Yılın Eğitim Markası”

Üniversitemiz, 2018 yılında, İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi Etkinlikleri Türkiye Altın Marka Ödülleri’nde “Yılın Eğitim Markası” seçildi.

2018 - “En Çok Uluslararası Öğrenci Alan Fakülte”

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültemiz, Türk vakıf üniversiteleri kapsamında en çok uluslararası öğrenci alan fakülte oldu.

2018, 2019 - “YÖK Mekanda Erişim Ödülü”

Altınbaş Üniversitesi, Bakırköy Sağlık Yerleşkesi ve Mahmutbey Teknoloji Yerleşkesi için engelli bireylerin erişimine uygunluk ödülünü aldı.

2019 - “TÜBİTAK Efficiency Challenge Üçüncüsü”

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrenci ve akademisyenlerimizden oluşan elektrikli araç ekibimiz EVA, 80’den fazla üniversite takımının katıldığı TÜBİTAK yarışmalarında üçüncü oldu. Ekibimiz ayrıca Kurul Özel Ödülü ve Tanıtım ve Yaygınlaştırma Ödülünü de aldı.

2020 - “ECZAK Akreditasyonu”

Eczacılık Fakültemiz eczacılık eğitimi akreditasyonu ECZAK’ı 6 yıl süreyle almıştır.

Aday İletişim Formu