Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı

Tıbbi laboratuvarlarda çalışabilecek çağdaş vizyona sahip hem çağı yakalayan akredite laboratuvarlarda hem de ar-ge laboratuvarlarında çalışabilecek öğrencilerin yetiştirilmesi ve mesleki yaşamlarına donanımlı bir şekilde başlamaları hedeflenmektedir.

Bölümü başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz “Tıbbi Laboratuvar Teknikeri” unvanı almaktadırlar.

Ayrıcalıklar
  • Alınan eğitimin uygulamayla pekişmesi, bilginin beceriyle temel oluşturması kapsamında klinik stajlar öğrencilerimize sahayı tanıma, eğitim dönemlerinde hasta ile doğru iletişimin temellerini atma ve eğitimlerini uygulama imkanı vermektedir. Dönem içerisindeki stajların yanı sıra 30 iş günü yaz stajı eğitimi imkanı sağlanmaktadır.
  • Tıp, Diş ve Eczacılık Fakültelerimizle aynı kampüste bulunması hastane ortamında ve teknolojiyi takip eden donanımlı laboratuvarlarda teorik eğitimi deneyimleme imkanı sağlamaktadır.
  • Alanda çalışan akademik kadro ile tecrübe edinme imkanı sunulmaktadır.
  • Uluslararası faaliyetleri, Erasmus programı kapsamındaki öğrenim ve staj hareketlilikleri ile desteklemektedir.
Çalışma Alanı

Öğrencilerimiz mezun olduklarında, tıp fakültelerinde, çeşitli hastanelerde ve özel tıbbi tahlil laboratuvarlarında, tüp bebek merkezlerinde, kan bankalarında, diyaliz ünitelerinde, tıbbi alanda ar-ge çalışmaları yapan tüm laboratuvarlarda çalışabilmektedir.

Akademik Kadro
EĞİTİM TAKVİMİ
Aday İletişim Formu