Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı

Tetkik ile radyolojik görüntülüme yöntemlerini kullanarak, radyoloji ve nükleer tıp alanlarındaki hızlı teknolojik gelişmeleri takip edebilen, hasta haklarına saygılı, radyolojik ve sintigrafik görüntüleme tekniklerine hızla uyum sağlayabilen ve hekimin istediği radyolojik çekimleri doğru bir şekilde yapabilen bireyler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.
Ayrıcalıklar
  • Alınan eğitimin uygulamayla pekişmesi, bilginin beceriyle temel oluşturması kapsamında klinik stajlar öğrencilerimize sahayı tanıma, eğitim dönemlerinde hasta ile doğru iletişimin temellerini atma ve eğitimlerini uygulama imkanı vermektedir. Dönem içerisindeki stajların yanı sıra 30 iş günü yaz stajı eğitimi imkanı sağlanmaktadır.
  • Tıp, Diş ve Eczacılık Fakültelerimizle aynı kampüste bulunması hastane ortamında ve teknolojiyi takip eden donanımlı laboratuvarlarda teorik eğitimi deneyimleme imkanı sağlamaktadır.
  • Alanda çalışan akademik kadro ile tecrübe edinme imkanı sunulmaktadır.
  • Uluslararası faaliyetleri, Erasmus programı kapsamındaki öğrenim ve staj hareketlilikleri ile desteklemektedir.
Çalışma Alanı

Öğrencilerimiz mezun olduklarında devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri, özel hastaneler, tıp merkezleri ve özel görüntüleme merkezlerinin radyoloji (konvansiyonel radyoloji, bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans, anjiografi, mamografi, fluoroskopi), nükleer tıp ve radyoterapi birimlerinde, “Tıbbi Görüntüleme Teknikeri” ünvanıyla çalışabilmektedir.

Akademik Kadro
EĞİTİM TAKVİMİ
Aday İletişim Formu