Anestezi Programı

Anestezi Programı

Anestezi ve reanimasyon alanında hizmetin gereğine uygun yetiştirilmiş ara meslek elemanlarını yetiştirmeyi hedefleyen ön lisans programıdır. Sağlık sektörünün beklentilerine cevap verecek standartlarda, ülkemizin ve dünyanın ihtiyacı olan ara meslek elemanı yetiştirerek, toplumun sağlık gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Modern tıp, gelişen bilim ve teknoloji takip eden, güncel donanımlarla yetiştirilmiş öğrencilerimiz mezun olduklarında “Anestezi Teknikeri” unvanını almaktadır.

Ayrıcalıklar
  • Tıp, Diş ve Eczacılık Fakültelerimizle aynı kampüste bulunması hastane ortamında ve teknolojiyi takip eden donanımlı laboratuvarlarda teorik eğitimi deneyimleme imkanı sağlamaktadır.
  • Alanda çalışan akademik kadro ile tecrübe edinme imkanı sunulmaktadır.
  • Öğrencilerimizin uluslararasılaşması adına düzenlenen ulusal ve uluslararası bilimsel etkinliklere katılım sağlanmaları desteklenmektedir.
  • Öğrencilere CO-OP anlaşmaları kapsamında zengin staj imkanı sağlanmaktadır.
  • Uluslararası faaliyetleri, Erasmus programı kapsamındaki öğrenim ve staj hareketlilikleri ile desteklemektedir.
Çalışma Alanı

Mezunlarımız; ameliyat yapılan her türlü sağlık kurumunda (üniversite hastanesi, devlet hastanesi, özel hastaneler, doğum evleri vb.), hastanelerin acil servisi, reanimasyon servisi ve ağrı odalarında, tüp bebek merkezlerinde çalışabilmektedir.

Akademik Kadro
EĞİTİM TAKVİMİ
Aday İletişim Formu