İşletme Bölümü

İşletme Bölümü

Öğrencilerin yönetim, organizasyon, pazarlama, üretim, finansman ve muhasebe konularında uzmanlaşmalarını ve stratejik düşünme becerilerini zenginleştirmelerini sağlayan, sürekli güncellenen bir eğitim programı sunmaktadır.

Altınbaş Üniversitesi İşletme Bölümü olarak yönetim, muhasebe finans, üretim yönetimi, pazarlama alanlarında yetkin, teknolojik gelişmelere açık, ulusal ve uluslararası iş dünyasının gerektirdiği işletme yönetimi bilgi ve becerilerine hakim, değişen dünya araçlarını kullanarak farkındalığı yüksek, topluma değer katan, işletmelerde ihtiyaç duyulan analiz ve tahmin yapabilme yeteneklerine sahip, yönetimsel sorumlulukların yerine getirilmesinde etkin görev alabilen alanında uzman mezunlar yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Ayrıcalıklar
  • Öğrencilerimizi dünya standartlarına uygun halde mezun edebilme ve yurtdışında çalışabilmelerini sağlama hedefimiz doğrultusunda dersler %100 İngilizce olarak işlenmektedir. Öğrencilerimiz lisans eğitimine başlamadan önce İngilizce seviye belirleme sınavına girmekte ve İngilizce düzeylerine göre 1 yıl hazırlık okumaktadır.
  • Öğrencilerimiz İngilizce dilinin yanı sıra ikinci, isteğe bağlı üçüncü yabancı dil öğrenme imkanına sahiptir.
  • Sektörde çalışan uzman, üst düzey bilimsel üretkenlikteki akademisyen kadromuz ile öğrencilere en modern ve kaliteli eğitimi vermek amaçlanmaktadır.
  • İş Dünyası’nın merkezi olan Gayrettepe Yerleşkesi’ndeki İşletme Bölümümüz, konumu itibariyle birçok avantajı bünyesinde barındırmaktadır. Öğrencilerin teorik olarak güçlenmesine katkı sağlarken Altınbaş Holding şirketleri, TAB Gıda, LC Waikiki gibi firmalarla yapılmış olan “CO-OP” anlaşmalarımız kapsamında uzun vadeli staj yapmaları desteklenmektedir. Bu sayede öğrenciler mezun olmadan iş yaşamına dahil olma şansına sahip olmaktadır.
  • Öğrenciler yönetim, muhasebe finans, üretim yönetimi, pazarlama alanlarında online içeriklerle zenginleştirilmiş, flipped-classroom (tersyüz eğitim) yöntemi doğrultusunda tamamlayıcı bir eğitim almaktadır.
  • Çok kültürlü öğrenci profili doğrultusunda uluslararası öğrencilerle harmanlanmış sınıf ortamı öğrencilerin sosyalleşmesine ve uluslararasılaşmasına katkı sağlamaktadır.
Çalışma Alanı

Mezunlarımız; özel sektörde yönetici, yönetici yardımcısı ve insan kaynakları uzmanı olarak çalışabilmektedir. Ayrıca, bankalara bağlı birimler ile işletmelerin ve şirketlerin muhasebe departmanlarında görev alabilmekte yine bankaların organizasyon departmanlarında çalışabilmektedir.

Mezun Öğrenciler

Mezun öğrencilerimiz Altınbaş, TOTAL, Huawei, Anadolu Efes ve Türk Hava Yolları gibi sektörün önde gelen şirketlerinde görev almaktadır.

Akademik Kadro
EĞİTİM TAKVİMİ
Aday İletişim Formu