Skip links

Makine Mühendisliği

Akademik Kadro

Prof. Dr. Aydın ŞALCI
Doç. Dr. Gürsev PİRGE
Dr. Öğr. Üyesi Süleyman BAŞTÜRK
Öğr. Gör. Yusuf TUNÇAY
Arş. Gör. Zeynel GÜLER

Makine mühendisleri otomotiv endüstrisinden biyomedikal teknolojilere, imalat endüstrisinden enerji sektörüne kadar geniş bir endüstriyel yelpazede ürün ve sistem geliştirmede ve üretim yönetiminde çalışırlar. Makine mühendisleri fabrikalarda, şantiyelerde, santrallarda, araştırma merkezlerinde çalışabilirler. Makine mühendisleri; köprü, baraj gibi büyük projelerden, küçük bir techizatın/aracın üretildiği yerlere kadar uzanan geniş bir alanda çalışma olanağına sahiptirler. Hemen her fabrikada ve büyük inşaat şantiyesinde makine mühendisleri çalışır. Makine mühendisliği, ülkemizde gereksinim duyulan bir meslektir ve gerek ulusal, gerekse uluslararası düzeyde bugün olduğu gibi gelecekte de önemini koruyan bir mühendislik alanı olacaktır.

Altınbaş Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü, akademik olarak güçlü ve dinamik öğretim üyesi kadrosu ile ulusal ve uluslararası düzeyde öncü olmayı kendine ilke edinmiş ve alanlarında yetkin makine mühendisleri yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Bölümümüz öğrencilerine, kendilerini istedikleri alanda geliştirebilecekleri esnek bir eğitim programı yapısı sunmaktadır. Programda, problemlere geniş açıdan bakabilme yetisi, problem çözme ve iletişim becerileri, takım çalışması, soysal sorumluluk, çevre bilinci ve etik değerler vurgulanmaktadır. Bu amaçla öğrencilere çok sayıda seçmeli ders sunulmakta ve yaparak öğrenmeye ve uygulamaya ağırlık verilmektedir. Öğrencilerimize sektör profesyonelleri ile sürekli iletişim, yerli ve yabancı üniversitelerle değişim programları, proje ve staj imkanları sunulmaktadır.

 

BÖLÜMÜN AYRICALIKLARI

  • %100 İngilizce eğitim
  • Öğrencilerin kendilerini geliştirecekleri program yapısı
  • Uygulamaya ağırlık veren dersler
  • Geniş laboratuvar ve atölye olanakları
  • Deneyimli akademik kadro
Return to top of page