Skip links

Grafik Tasarım

Akademik Kadro

Prof.Dr. Tunç Tüfekçi
Yrd. Doç. Dr. Salih DENLİ
Yrd. Doç. Dr. Ali KILIÇ
Doç. Dr. Lütfü Kaplanoğlu
Yrd.Doç.Dr. Mehmet Emin Kahraman
Öğr.Gör.Dr. Ahmet Dolunay
Öğr.Gör. Mehmet İlhan
Öğr.Gör. Tuncer Özer
Öğr.Gör. Ekrem Haldun Özince
Öğr.Gör. Buğrahan Şirvancı
Öğr.Gör. Metin Bakar

Teknoloji ile yakından bağlantılı olan Altınbaş Üniversitesi GSTF Grafik Tasarım Bölümü, çalışma atölyelerine, yazılım ve donanım açısından gelişmiş Mac bilgisayar laboratuvarlarına, baskıresim atölyesine, fotoğraf stüdyosuna sahiptir.

Bu olanaklara ek olarak, öğrencilerimizin, eğitim sürecinde gerçekleştirecekleri stajlarla, sürekli gelişme kaydeden sektörü izleyip yenilikleri özümsemeleri sağlanmaktadır. Her biri uzmanlık alanlarında deneyimli akademisyen ve sektörden temin edilen uzman kadro tarafından eğitim verilir, mevcut atölye ve stüdyoları, zorunlu staj pratiği ve sektörel ilişkilerle desteklenir.

Bölümümüzde, çağdaş ve özgür düşünebilen, bilgisayarda grafik programlarla ilgili, yetenekli, sorgulayan ve araştıran, farklı olmayı seven, üretken, takım çalışmasına uyumlu, grafik tasarımcılar yetiştirilir.

Bölüm öğrencilerine grafik tasarımı ve sanatı gibi grafiğin temel alanlarında, temel sanat, desen, baskıresim, tipografi, fotoğraf, grafik tasarım projesi, video kurgu, illüstrasyon, ambalaj, web grafiği, masaüstü yayıncılık gibi mesleki derslerin yanında kültür tarihi, sanat tarihi, estetik, sanat felsefesi, sanat eleştirisi, sosyolojide güncel meseleler gibi kültür dersleri de verilerek konularında donanımlı, kendine güvenen sanatçı ve tasarımcı bir kimlik edinerek mezun olmaları sağlanır.

 

BÖLÜMÜN AYRICALIKLARI

• Çalışma becerisini geliştiren atölye ve stüdyolar

• Zorunlu staj uygulaması

• Sektörün içinden eğitmenlerle mesleki deneyim kazanma

• Temel, güncel ve kültür dersleri

 

[/ vc_column_text] [/ vc_column] [/ vc_row]

[/ vccocon_]

[/vc_column][/vc_row]

Return to top of page