Skip links

Ayrıcalıklarımız

Neden Altınbaş Üniversitesi?

Güçlü Akademik Kadro

Çoğu yurt dışından doktoralı
En iyi üniversitelerde ve ulusal ve uluslararası kuruluşlarında çalışmış
Ulusal ve uluslararası araştırma projesi ve yayın yapmış
Her öğrenciye bir akademik danışman

Güçlü Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce eğitim
Lisans programlarında meslek İngilizcesi
Eğitimini yurt dışında almış ve İngilizce ders vermiş öğretim kadrosu

Esnek Program Yapısı, Zengin Seçenekler

Birçok bölüm arasında ortak birinci yıl
Başka bir bölüme geçme kolaylığı
Yandal ve çift anadal olanağı
Yüksek lisans programlarından ders alma olanağı

Dış Dünya ile İç İçe Eğitim

İş yerinde uygulama
Sosyal sorumluluk projeleri
Girişimcilik dersi ve vurgusu
Yaz okulları ve dünya üniversiteleri ile ortak programlar

İş Bulma Desteği

Mezunlara iş bulma desteği
Kurucu vakfın bağlı olduğu holding firmalarında çalışma olanağı
CO-OP (Coorperative Education): Eğitim ile iş yaşamını çalışma ortamında birleştirme imkanı

Geniş Burs ve Finansman Olanakları

Yüksek sayıda burslu kontenjan
İlk iki bine girenlere ek burs ve olanaklar
Başarı bursu
Üniversitede ücretli olarak çalışma olanağı

Lisans Sonrası Eğitimde Avantajlar

Yüksek Lisans eğitimine devam edenlere burs
Mezuniyet sonrasında özel öğrenci olarak indirimli ücretle ders izleme olanağı
Sertifika programlarına indirimli ücretle katılma olanağı

Üniversite Kenti İstanbul

Zengin tarih, kültür, doğal güzellikler
Eğlence, gençlik ve öğrenci kenti

2011-2012 akademik yılında eğitim yaşamına başlayan Altınbaş Üniversitesi; “Bilim Farkıyla Önde” imzasıyla, ülkemizin en kapsamlı ve prestijli eğitim kurumu olma amacıyla yola çıktı. Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Tıp Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimlei Fakültesi, İşletme Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Fakültesinde uluslararası eğitim sistemlerine paralel bir program izlenerek teknolojik gelişmeler eğitim ve öğretim hayatına hızla aktarılmaktadır.

Altınbaş Üniversitesi’nde sizi bekleyen ayrıcalıklar;

 • Altın Kariyer Merkezi ile sektöründe lider kuruluşlarda staj ve iş imkanı
 • Konusunda uzman, sektörde tanınmış, güçlü akademik kadro
 • Güçlü altyapı ve teknolojik donanım ile etkin eğitim
 • Uygulamalı eğitim
 • Ikinci yabancı dil öğrenme imkanı
 • Başarılı öğrencilere Altınbaş Holding markalarıyla iş hayatını deneyimleme fırsatı
 • Uluslararası üniversitelerle iş birliği
 • Teknolojiyle donatılmış zengin kütüphane
 • Sosyal sorumluluk dersleri/projeleri
 • Ulusal ve uluslararası konferanslar
 • Liderlik ve girişimcilik eğitimleri
 • Avrupa Birliği standartlarında eğitim imkanı
 • Çesitli öğrenci kulüpleriyle zengin sosyal yaşam ve topluma katkı şansı
 • Kuluçka Merkezinde kendi şirketini kurma imkanı
 • Mesleki İngilizce öğrenimi

Dinamik, yenilikçi ve araştırmacı akademik kadrosu ile özgüven sahibi, hayata geniş bir perspektiften bakan, bilgi ve teknoloji çağı ile uyumlu yeni yüzyılın parlak gençlerini yetiştirmeyi hedeflemektedir.

AR-GE ve bilimi esas alarak kurulmuş üniversitemiz, bu başarısını eğitim alanına da yansıtmaktadır. Araştırma, geliştirme ve girişimcilik ruhu ile yetiştirilmiş öğrencilerimiz bilim ve teknoloji alanında fark yaratmaya devam edeceklerdir.

Akademik Kadro Ayrıcalıkları:

 • Çoğu yurt dışından doktoralı
 • Deneyimli, araştırma odaklı
 • En iyi üniversitelerde ve ulusal ve uluslararası kuruluşlarında çalışma tecrübeli
 • Ulusal ve uluslararası araştırma projesi ve yayın sahibi
 • 17 TÜBİTAK Projesi, 1 COST, 1 Jean Monnet, 1 Horizon 2020 Projesi yürütücüsü

Öğrencilerimiz, uluslararası standartlarda verdiğimiz İngilizce eğitimiyle, küresel dünyanın gerektirdiği becerileri edinerek, gerek akademik hayata gerekse iş yaşamına en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Öğrencilerimizin yabancı dillerini geliştirmeleri için bölümlerimizde de dil eğitimimiz devam etmektedir. Hazırlık Programımızı tamamlayarak ya da sınavla atlayarak bölümlerinde eğitimlerine başlayan öğrencilerimize İngilizce akademik yazma ve konuşma dersleri verilmektedir.

Yazma becerisi olarak temel makale, akademik makale, akademik rapor, değerlendirme/eleştiri ve araştırma makalesi yazmaya; konuşma becerisi olarak kısa sunum, akademik sunum, takım sunumu, tartışma, münazara ve seyirci karşısında konuşma yapmaya odaklanılmaktadır. Bunlarla birlikte öğrencilere nasıl araştırma yapılacağı, akademik kaynakların nasıl okunup nasıl kullanılacağı, akademik dürüstlük çerçevesinde alıntılamanın nasıl yapılacağı gibi beceriler ve alanlarına yönelik okuma ve dinleme becerileri kazandırmak amaçlanmaktadır.

Yabancı Dil Ayrıcalıkları:

 

 • Alanında uzman öğretim kadrosu
 • 1 yıl İngilizce Hazırlık sınıfı
 • Yüzde 100 mükemmel İngilizce eğitim
 • Lisans programlarında meslek İngilizcesi
 • Rusça, Japonca, Çince, İtalyanca, Almanca, Arapça, İspanyolca ikinci yabancı dil
 • Hazırlıkta ücretsiz yaz okulu
 • Küçük sınıflarda aktif öğrenme
 • İngilizcenin doğru, akıcı kullanılmasını sağlayan müfredat

Yandal

Altınbaş Üniversitesinde başarılı öğrenciler yandal programına kaydolabilmektedir. Yandal programına katılan öğrenci kendi dalında diploma almak yanında ikinci bir dalda da sertifika alır. Örneğin bilgisayar mühendisliğine kayıtlı bir öğrenci işletme yandalı yaparak bilgisayar mühendisliği diploması yanında işletme sertifikası alabilir.

Yandal programını normal eğitim-öğretim süresinde tamamlamak olanaklıdır.

Çift Anadal

Ücretsiz Çift anadal programı, öğrencilere öğrenim gördükleri programın dışında ikinci bir fakülteden diploma sahibi olma imkanı tanımaktadır. Çift anadal programına katılan öğrencilerimiz kendi dalı yanında ikinci bir dalda daha diploma alma imkanına sahip olmaktadır. Örneğin bilgisayar mühendisliğine kayıtlı bir öğrenci elektrik-elektronik mühendisliği ile çift anadal yaparak hem bilgisayar mühendisliği diploması hem elektrik-elektronik mühendisliği diploması alır.

Çift anadal programını normal eğitim-öğretim süresinde tamamlamak olanaklı olmakla birlikte daha da fazla sürebilir.

Kurum İçi Yatay Geçiş (Bölüm Değişikliği)

Bulunduğu programda hazırlık hariç en az bir dönem okuyan, en az 2.29 ortalama ve aldığı tüm derslerden başarı koşullarının yanı sıra ÖSYS yerleştirme puan koşulunu da sağlayan öğrenciler iç yatay geçiş için başvurabilmektedir.

Program Ayrıcalıkları

 • Esnek program yapısı
 • Zengin seçmeli dersler
 • Birçok bölüm arasında ortak birinci yıl
 • Başka bir bölüme geçme kolaylığı
 • Yüksek lisans programlarından ders alma olanağı

Üniversitemiz, öğrencilere sağlanan kısa ve uzun vadeli staj imkanları ve Co-Op programı ile iş dünyasının aradığı mezunların yetiştirilmesini amaçlamaktadır. Altınbaş Holding de bünyesindeki risk sermaye şirketleri tarafından kendilerine proje ile başvuran ve kendi işini kurabilme becerisine sahip mezunlarına kapılarını açmaktadır.

Endüstri ile iç içe uygulamalı eğitim imkanı sağlanırken, alan çalışmalarını hedef alan dönem stajları da yapılmaktadır. Ulusal ve uluslararası liderler tarafından verilen seminer ve konferanslarla, öğrencilerin liderlik yeteneklerini geliştirecek sosyal etkinlikler iş dünyasına hazırlık sağlamaktadır.

İş Dünyası Ayrıcalıkları:

Mezunlara iş bulma desteği
Kurucu vakfın bağlı olduğu holding firmalarında çalışma olanağı
CO-OP (Coorperative Education): Eğitim ile iş yaşamını çalışma ortamında birleştirme imkanı

Co-Op Koordinatörlüğü lisans, ön lisans ve lisansüstü eğitimin uygulamaya dayalı bir ortamda yapılmasının ve bu suretle öğrencilerin mezun olduklarında iş ortamının gereksinimlerine hazır olmalarının desteklenmesi amacıyla kurulmuştur.

Co-Op Koordinatörlüğü öğrencilerin eğitimleri sırasında programlarında bulunan staj, intern, uzun süreli staj, markalı dersler ve uygulamalı derslerin endüstri ve iş dünyası ile birlikte yürütülmesi için gerekli iş birliğini sağlar. Öğrencilerin endüstri ve iş dünyasını tanımaları, kariyer planları yapmaları ve mezuniyet sonrasında işe yerleşmeleri için kariyer günleri ve etkinlikler düzenleyerek; onları bilgilendirir ve profesyonel yaşama hazırlanmaları için her aşamada destekler.

Co-Op Ayrıcalıkları

 • İş dünyası, daha önceden tanıdığı, daha iyi yetişmiş ve işe başlar başlamaz üretken olacak mezunları işe alma önceliği sağlamakta,
 • Üniversite bir yandan ders müfredatlarını iş dünyasının ihtiyaçlarına yanıt verir hale getirirken diğer yandan mezunlarının işe yerleşme oranını artırmak suretiyle programlarını daha cazip hale getirmekte,
 • Mezunlar, mezun olur olmaz işe yerleşme ve diğer mezunlara göre daha hızla ilerleme olanağı edinmekte

Co-Op programıyla öğrenciler okurken iş imkanına kavuşmaktadır. Co-Op eğitim modelinin amacı üniversitede verilen kuramsal bilgiyi iş dünyasındaki uygulama ile birleştirerek hem kuramsal temele hem uygulamaya hakim mezunlar yetiştirmektir. CO-OP eğitim modeli FİRMA-ÖĞRENCİ-ÜNİVERSİTE üçlüsü için KAZAN-KAZAN-KAZAN demektir.

Co-Op zorunlu olmayıp öğrenciye bir seçenek olarak sunulmaktadır. Öğrenci CO-OP eğitimini normal süresi içinde, diğer deyişle, mezuniyet süresini uzatmadan yapabilme olanağına sahip bulunmaktadır. Co-Op yapmak isteyen öğrenci eğitiminin belirli bir döneminden sonra bir yandan üniversitedeki eğitimini sürdürürken bir yandan da işyerinde çalışmaktadır. Bu çalışma, işyerinde tam zamanlı olarak çalışma, belirli günler işyerinde çalışırken diğer günler üniversitede belirli dersleri izleme, işyerindeki uzman gözetiminde işyeri için proje yapma gibi biçimlerde olabilmektedir. Öğrencinin 4 işyerindeki çalışması ders programındaki belirli derslere karşılık gelmekte ve bu dersler öğrencinin mezuniyetine sayılmaktadır.

Alpet, Atak Madeni Yağ, Creditwest Faktoring, Global Menkul Değerler, Hay Group, Kaygısızlar Group, Transal Denizcilik, Azaksu Mimarlık LTD. ŞTİ., Piramit Gıda  Lojistik TİC. A.Ş. Palme Makine A.Ş., Balıkçıoğlu Mobilya A.Ş., Gc Eğitim Elektronik Yedek Parça Ltd. Şti, ONSA Mücevherat gibi pek çok kurumla Co- Op anlaşmaları bulunmaktadır.

Üniversitemizde tüm öğrencilerimize Altın Kariyer ve Kariyer Geliştirme Merkezi aracılığıyla staj imkanı sağlanmaktadır. Öğrencilerimiz, böylece kariyer planlarını sağlıklı bir şekilde oluşturabilmektedir.

Tıp Fakültesi öğrencileri ikinci yıldan itibaren Medical Park Hastanelerinde staja başlamaktadırlar. Eczacılık Fakültesi öğrencileri, eğitimleri sürecinde ilaç endüstrisinde ve sağlık hizmet sektörünün farklı alanlarında staj yaparak iş dünyasının gerçekleriyle tanışmaktadır. Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencileri üniversite-sektör iş birlikleri kapsamında, anlaşmalı olduğumuz kurumlarda belirli dönemler için aktif olarak staj yapmaktadırlar.

Tüm fakültelerde sektörün önde gelen profesyonellerinin de verdiği seçmeli dersler öğrencileri iş dünyasının gerçeklerine hazırlamaktadır.

Altınbaş Üniversitesi genç bir üniversite olmasına rağmen sunduğu imkan ve donanımlarla fark oluşturmaktadır. Üniversitenin Mahmutbey Yerleşkesi’nde İş Yatırım işbirliği çerçevesinde TradeMaster Center bulunmaktadır. Teori ve pratiği buluşturduğumuz programın amacı iş ve akademiyi bir araya getirmektir. Bilgiye ulaşmak için yeni bir yol olan TradeMaster Center öğrencilerimiz için büyük bir fırsat olmaktadır.

Merkezde, yurt içi ve uluslararası piyasalardan ekonomik ve finansal enformasyon gerçek zamanlı olarak sağlanmakta, böylelikle öğrenciler finans ve ekonomi derslerini uygulamalı olarak yürütebilmektedirler. İş yatırım uzmanları bir yandan sistemin öğrenciler tarafından kavranmasına yardımcı olurken diğer yandan da piyasa bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaşmaktadırlar. Merkez aynı zamanda bir finans laboratuvarı işlevi görmektedir.

Altınbaş Üniversitesi öğrencileri TradeMaster Center ile gerçek iş yaşamıyla henüz öğrenciyken tanışma şansına sahipler. Sermaye piyasalarını ve borsayı simüle eden program sayesinde öğrencilerimiz gelişmeleri izleme şansına sahiptir.

Altınbaş Üniversitesi’nde amacımız, uluslararası tanınırlığa sahip, kalitesi uluslararası standartlara göre ölçülebilen bir dünya üniversitesi yaratmaktır. Bilginin ve bilimin evrenselliğinden yola çıkarak Altınbaş Üniversitesi bilginin, teknolojinin ve öğrenmenin sınırların ötesine geçtiği uluslararası bir üniversite olmayı amaçlamaktadır.

Bu amaçlar doğrultusunda Üniversitemizde; uluslararası üniversiteler ile öğrenci ve akademisyen değişimleri yapmak, bilimsel ve akademik iş birlikleri oluşturmak, ortak derece programları ile çift diploma programları uygulamaya yönelik uluslararası iş birliği anlaşmaları hayata geçirilmiştir.

Altınbaş Üniversitesi ile Köln Üniversitesi’nin işbirliği ile düzenlenen Çift Diplomalı Türk-Alman Hukuk Lisans Programına katılan öğrenciler, Türk, Alman, Avrupa Birliği ve Amerikan ‘Common Law’ hukuk düzenlerine hakim olarak mezun olmaktadır.

Ortak müfredata imza atarak öğrencilere iki diploma vermeyi hedefleyen program ile hem Türkiye hem de Almanya tarafından kabul edilen öğrenciler, iki ülkenin hukuk lisans eğitiminin yanı sıra Avrupa Birliği ve Amerikan ‘Common Law’ hukuk sistemini öğrenme fırsatına sahiptirler.

Altınbaş Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Amerika Birleşik Devletleri Colorado Üniversitesi Skaggs Eczacılık Okulu–Denver iş birliği ile hasta odaklı eğitim programını hayata geçirmiştir. Türkiye’de lisans eğitiminde ilk olma özelliği taşıyan eğitim programı ile öğrenciye ilacın hazırlanması, analizleri, hastaya sunulması gibi ilaç-odaklı bilgilerin yanı sıra hasta-odaklı bilgi, beceri, davranış ve değerlerin de ağırlıklı olarak öğretilmesi hedeflenmiş ve eğitim programları bu yönde değiştirilmiştir.

Avrupa Birliği Komisyonu tarafından 2007-2013 yılları arasında yürütülen ve 2014 yılı itibariyle sona eren Hayatboyu Öğrenme Programı kapsamında yükseköğretim alanında sağlanan hibe destekleri 2014-2020 yılları arasında Erasmus+ Programı altında da devam etmektedir.

Üniversitemizin Erasmus+ çerçevesinde 21 üye ülke ve 80 farklı üniversite ile imzalamış olduğu ikili değişim anlaşmaları, hareketliliğe katılmak isteyen öğrenci sayısını olumlu yönde etkilemektedir.

Öğrenim hareketliliğine ek olarak Erasmus programının sunduğu en önemli olanaklardan biri de staj hareketliliğidir. Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği Faaliyeti tüm üniversite öğrencilerinin Avrupa Birliği üyesi bir ülkede bir işletme veya organizasyon bünyesinde mesleki eğitim alma ve/veya çalışma deneyimi kazanmak amacıyla başvurabilecekleri bir staj programıdır. Öğrenciler en az 2 ay sürecek bir staj faaliyetine katılarak hem eğitim gördükleri alanda kendilerini geliştirebilmekte hem de uluslararası bir iş deneyimi kazanma şansı elde etmektedir.

Programa katılmak isteyen öğrencilerin Uluslararası Ofis tarafından yapılan duyuruları dikkatle izlemesi gerekmektedir. Programa genel not ortalaması 2,3’ün üzerinde olan tüm öğrenciler başvurabilmektedir.

Uluslararası deneyimin ve kültürlerarası iletişim yeteneklerinin büyük önem taşıdığı artık tartışma götürmez bir konu olduğuna göre, tüm öğrencilerimizi Erasmus programından faydalanmaya davet ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda Avrupa Birliği ülkeleri ile de sınırlı kalmayacak olan programın bir parçası olmak aslında çok kolay, sadece bir başvuru formu uzağınızda.

Üniversitemizin iş birliği anlaşması bulunan kurumlar:

ABD

Portland State University

Georgia State University

University of Colorado SKAGGS School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences

Coe College

 

Almanya

Sartorious Stedim Biotech GmbH

University of Cologne

Azerbaycan

Ganja State University

Baku State University

Azerbaijan University of Architecture and Construction

Azerbaijan Medical University

 

Bosna- Hersek

University of College CEPS – Center for Business Studies Kiseljak

 

Bulgaristan

University of Ruse Angel Kanchev

St. Cyril and St. Methodius University of Veliko Turnovo

 

Hindistan

Sathyabama University

 

İtalya

Universita Degli Studi di Genova

 

Lüksemburg

University of Luxembourg

 

Macaristan

Kaposvar University

 

Pakistan

Bahria University

 

Polonya

Medical University of Silesia

Katowice School of Technology

 

Romanya

Victor Babeş University of Medicine and Pharmacy

 

Rusya

Pacific National University

 

Tunus

The University of Tunis El Manar

Nasıl başvuru yapabilirim?

Konukevine kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz öncelikle Konukevi Yurt Başvuru Formunu doldurmalıdır. Konukevi Müdürlüğü tarafından başvurusu onaylanan öğrencilerimiz ,500 TL depozitoyu ve planlanan oda ücretini  Denizbank üzerinden ödedikten sonra odasına yerleşebilir.

Yurt olanaklarınız nelerdir?

Sizlere eğitimleriniz süresince huzurlu, güvenli, rahat, eğlenceli, sıcak ve sağlıklı bir ortam sunulmaktadır. Sizlere yurt yaşamlarınızı kolaylaştırmak ve rahatınız sağlamak amacıyla odalarınızda karyola, elbise dolabı, çalışma masası gibi temel mobilyalar ile birlikte mini buzdolabı telefon cihazı ve hattı, merkezi sistem TV yayını, internet ağ erişimi standart olarak bulunmaktadır.

Konukevi olarak sizlere mutfak, çamaşırhane, ütü, çalışma odaları, oyun ve ziyaretçi odaları sizlerin ortak kullanımınıza sunulmaktadır. Konukevi’nde sizler için kafeterya bulunmaktadır. Merkezi sistem ile ısınan 24 saat kesintisiz sıcak su olup; ortak alanlardaki tuvalet sayıları, sizlerin ihtiyaçları için fazlası ile cevap verecek şekilde planlanmıştır.

Temizlik ve sağlığa uygunluk, yurtlarımızın titizlikle korunan özelliklerinin başında gelmektedir.

Hangi tarihte yurda girebilirim?

Dönemsel oda girişleri ve çıkışları Konukevi Müdürlüğünce yapılan duyurularda ilan edilmektedir.

Dönem içerisinde yurttan ayrılsam ödediğim ücret iade edilir mi?

Konaklama süresi Güz ve Bahar dönemi olmak üzere 1 yıllıktır. Öğrenciler akademik veya sağlık sorunları gibi özel sebepler dışında öğrenciler oda çıkışı yapsalar bile ücret iadesi yapılmaz.

Konukevi güvenliği nasıl sağlanıyor?

Konukevi 7/24 güvenlik görevlileri bulunmakta  ve kapalı devre kamera sistemi ile görüntülenmektedir.

Konukevine girerken ödediğim depozitonun amacı nedir, ne zaman geri alabilirim?

Depozito ücreti, öğrencinin Konukevi’nde yapabileceği zararlara karşılık tutulur. Konukevi ile ilişiği kesilmedikçe geri ödenmez. Depozito ücretinin geri ödenebilmesi için, öğrencinin Konukevi borcunun bulunmaması, teslim aldığı oda eşyalarını eksiksiz ve sağlam olarak geri teslim etmesi gerekir.

Oda arkadaşımı seçebilir miyim?

Başvuru formunda oda arkadaşınızı tercih edebilirsiniz. İmkanlar dahilinde gerçekleştirilmeye çalışılır.

Oda değişikliği yapabilir miyim?

Konukevi Yönetimine oda değişikliği talebini dilekçe ile bildiren öğrencilerin talepleri değerlendirmeye alınır. Durum uygun bulunursa, imkanlar dahilinde, dönemde bir defaya mahsus olmak üzere değişiklik yapılır.

Odama misafir alabilir miyim?

Konukevi odalarına misafir alınmamaktadır.

Odamda müzik dinleyebilir miyim?

Odalarda, başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde müzik dinleyebilirsiniz.

Evcil hayvan besleyebilir miyim?

Konukevi içerisinde evcil dahi olsa hayvan beslenmesine ve bulundurulmasına kesinlikle izin verilmemektedir.

Oda anahtarımı kaybettiğimde ne yapmalıyım?

Konukevi Resepsiyona başvurarak yeni kart alabilirler. Yeni kart için depozitolarından 30  TL kesilir. Eski oda anahtarınız işlem yaptığınız andan itibaren geçersiz hale gelir. Kaybettiğiniz anahtarınızı 10 gün içinde bulup imza karşılığında Konukevi Müdürlüğüne teslim ettiğiniz takdirde depozitonuzdan herhangi bir kesinti yapılmaz.

Herhangi bir arıza durumunda ne yapmalıyım?

Odayla ilgili arıza talebinizi Resepsiyona iletebilirsiniz. Mesai saati içerisinde teknisyen yönlendirilmesi yapılır.

Oda çıkışında neler yapmam gerekir?

Çıkış saatinizi Konukevi Görevlisine bildirip, hasar tespit çalışması yapıldıktan sonra çıkış formu doldurulup oda anahtarınız teslim edilir.

Konukevi olarak bizlere yemek hizmeti veriyor musunuz?

Konukevi olarak sizler için anlaştığımız yemek firma/ları ile yemek hizmeti verilmekte, 3 (Üç) öğün (Sabah, Öğle, Akşam) yemek verilip bunların ücreti sizler tarafından karşılanmaktadır.

Konukevinde mutfak var mı?

Misafirlerimizin aperatif yemekler hazırlamaları için mikrodalga fırın, ocak, tost makinesi gibi ekipmanların yer aldığı mutfağımız bulunmaktadır.

Spor salonu var mı?

Konukevi olarak sizlere Fitness salonu hizmeti sunulmaktadır.

Çamaşırlarımı nerede ve nasıl yıkayabilirim?

Konukevinde siz öğrencilerimizin kendi özel çamaşırlarını yıkayabilecekleri çamaşırhane (çamaşır makineleri, kurutma makineleri) ve ütü bulunmaktadır. Kendi deterjanınızla ücretsiz olarak çamaşırlarınızı yıkayabilir, kurutabilir ve ütüleyebilirsiniz.

Oda temizliği nasıl yapılacak?

Odalarımızın temizliği haftada bir olmak üzere profesyonel temizlik personelimiz tarafından yapılmaktadır.

Hangi durumda odam temizlenmez?

Odalarınızın temizliğe uygun bulunmadığı durumlarda oda temizliğiniz yapılmayacaktır.

Yurt kaydımı yenilerken başvuru sırasında istenen bütün evrakları tekrar getirmem gerekir mi?

Hayır; evraklarınızı her yıl yenilemenize gerek yoktur.

Ödenen yurt ücretinin kapsamı nedir?

Konukevi ücretleri, tahsis edilen odada kalış, temizlik hizmetleri, ısınma, aydınlatma, sıcak su, ortak alanların kullanımı (çamaşırhane, mutfak, dinlenme odalarındaki TV vs.) ve sınırsız internet hizmetlerini kapsamaktadır. Yol, yemek vs. içermez.

Dışarıdan yemek siparişi verebilir miyim?

Siparişlerinizi güvenlikten almak kaydıyla dışarıdan sipariş verebilirsiniz.

Sağlık sorunum olduğunda ne yapabilirim?

İhtiyaç duymanız halinde Konukevi binasında bulunan revir ve sağlık hizmetlerinden belirlenmiş çalışma saatleri içerisinde yararlanabilirsiniz.

Hastalanırsam ailemden bir kişi yanımda kalabilir mi?

Konukevinde refakatçi kalması kurallarımıza uygun değildir. Hastalanan öğrencinin, bir sağlık kuruluşuna veya evine gitmesi önerilmektedir.

Yurda gelirken yanımda neler getirmeliyim?

Yurtlarımıza gelirken beraberinizde pijama, bornoz, havlu, elbise askısı, oda terliği, banyo terliği, yatak tekstil ürünleri gibi kişisel eşyalarınızla birlikte, mutfağımızda yemek yapıp yemenize yeterli olacak miktarda mutfak malzemesi getirmeniz önerilmektedir.

Odamda alkollü içecek bulundurabilir miyim? Sigara içebilir miyim?

Konukevi Yönetimi, Konukevi bölgesinde alkollü içecek, yabancı madde ve tütün maddelerinin bulundurulmasına ve/veya tüketilmesine izin vermemektedir. 5727 sayılı kanun gereğince, Konukevi içerisinde (öğrenci odaları ve diğer tüm alanlarda) sigara ve diğer tütün mamullerinin kullanımına izin verilmemektedir.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Eğitim Laboratuvarları Atölyeleri ve Stüdyoları

Mühendislik ve Mimarlık Bilgisayar Laboratuvarı

Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık ve İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı programlarında bulunan bilgisayarlı çizim dersleri ile Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği programlarında bulunan bu dallardaki bilgisayar uygulamalarına ilişkin derslerin verilmesine yöneliktir. 30 adet güçlü PC içermektedir.

Mimarlık Stüdyoları

Mimarlık programı ve İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı programındaki mimari tasarım dersleri ve stüdyo çalışması gerektiren diğer derslerinin verilmesine yöneliktir. 2 adet mimarlık stüdyosu mevcut olup, İleriki yıllarda mimarlık stüdyosu sayısı arttırılacaktır

Mimarlık Maket Atölyesi

Mimarlık programı ve İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı programındaki mimari tasarım derslerinin verilmesine yöneliktir.

Mühendislik Malzemeleri Laboratuvarı

Makine Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği programlarındaki malzeme laboratuarı derslerinin verilmesine yöneliktir.

Üretim Sistemleri Laboratuvarı

Makine Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği programlarındaki üretim süreçleri ve üretim sistemleri laboratuar derslerinin verilmesine yöneliktir.

Zemin Mekaniği Laboratuvarı

İnşaat Mühendisliği programındaki zemin mekaniği laboratuar derslerinin verilmesine yöneliktir.

Makine Mühendisliği Sistemleri Laboratuvarı

Makine Mühendisliği programındaki akışkanlar mekaniği, ısı transferi, makine dinamiği ve kontrol, ölçme ve değerlendirme, içten yanmalı motorlar konularındaki laboratuar deneylerinin yapılmasına yöneliktir.

Sayısal Sistemler ve Mikroişlemciler Laboratuvarı

Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği programlarındaki sayısal sistemler ve mikroişlemciler laboratuar derslerinin verilmesine yöneliktir.

Elektrik Devreleri ve Elektronik Laboratuvarı

Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Makine Mühendisliği programlarındaki elektrik ve elektronik devreleri ile ilgili laboratuar derslerinin verilmesine yöneliktir.

Elektromekanik Enerji Dönüşümü Laboratuvarı

Elektrik-Elektronik Mühendisliği programındaki elektromekanik enerji dönüşümü laboratuar derslerinin verilmesine yöneliktir.

Araştırma Laboratuvarları

İleri Malzemeler Araştırma Laboratuvarı

Malzeme alanında araştırma yapılmasına yöneliktir.

Mühendislik Araştırma Laboratuvarı

Mühendislik alanında araştırma yapılmasına yöneliktir.

Tıp Fakültesi Laboratuvarları

Kimya Laboratuvarı

Temel Bilimler Alanında Biyokimya, Fizyoloji ve Biyofizik derslerinin pratik uygulamalarının verilmesine yöneliktir. Küçük laboratuar cihazlarının yanı sıra organik kimya, protein çalışmaları, klasik biyokimya teknikleri, EEG ve EKG gibi elektro fizyolojik ve biyofizik deneylerinin uygulanması için gerekli tüm cihazların yer aldığı tam donanımlı laboratuardır.

Biyoloji Laboratuvarı

Temel Bilimler Alanında Tıbbi Biyoloji, Genetik, Histoloji, Patoloji  ve Mikrobiyoloji derslerinin pratik uygulamalarının verilmesine yöneliktir. Laboratuarda pratikler sırasında her öğrenciye 1’er adet olacak şekilde Zeiss marka öğrenci mikroskopları ve projeksiyon cihazına bağlı canlı görüntü alınabilen akademisyen mikroskobu bulunmaktadır. İlgili alanlarda preparatların hazırlanması ve incelenmesi, enfeksiyon etkenlerinin klinik örneklerden izolasyonu ve enfeksiyon hastalıklarının tanısına yönelik detaylı incelemelerin yapılması ve DNA-RNA çalışmaları için gerekli tüm ekipmanların bulunduğu tam donanımlı laboratuardır.

Beceri Laboratuvarı

Tıp öğrencilerinin temel becerileri yeterli düzeyde kazanabilmelerine ve öğrencilerin hasta ile karşılaşmadan önce maketler ve simülatörler üzerinde deneyim kazanmalarına yöneliktir. Anesteziyoloji ve Reanimasyon derslerinin pratikleri ile 3. sınıfların klinik pratiklerinin yapılması için gerekli muayene modelleri, eğitim setleri, maket ve simülatörleri bulunmaktadır.

Anatomi Laboratuvarı

Teorikte görülen Anatomi derslerinin, kadavra üzerinde ve maketlerle pratik uygulamalarının verilmesine yönelik, organ ve sistemlerle ilgili geniş bir maket portföyünün bulunduğu maket odası ve kadavra saklanması için soğuk dolapların ve diseksiyon masalarının yer aldığı anatomi diseksiyon laboratuarı olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

Örnek Hazırlama Laboratuvarı

Öğrenci ve araştırma gerçekleştirilecek deneylerin hazırlık aşamalarının yapıldığı, tartım odası olarak da kullanılmaktadır.

Araştırma Laboratuvarları

İleri Malzemeler Araştırma Laboratuvarı

Nano-Tıp uygulamaları için nano biyoteknolojik malzemelerin geliştirildiği araştırma laboratuvarıdır.

Moleküler Tıp Araştırma Laboratuvarı

Hücrelerde genomik, proteomik ve nanoteknolojik yöntemler kullanarak ilaç üretilecek yeni hedef moleküller bulmak, bunların hücrelerdeki fonksiyonlarını test etmek, hastalıklar ve ilaç cevabı ile ilgili belirteçlere ulaşmak ve temel araştırmalarda ortaya çıkacak sonuçların klinikte moleküler tanı ve tedavide kullanımını hızlandırmak konusunda araştırma ve uygulamaların yapıldığı laboratuvardır.

Eğitim Laboratuvarları

Kimya, biyoloji ve farmasötik teknoloji laboratuvarlarından oluşmaktadır. Eczacılık Fakültesi Eğitim Laboratuvarlarımızda her bir öğrencinin kendi deney setleri ile pratik uygulamaları gerçekleştirebilecek şekilde düzenlenmiştir. Tüm eğitim laboratuvarlarında  öğrencilerin güvenli ve sağlıklı koşullarda çalışma yapabilmeleri için her türlü önlem ve donanım sağlanmıştır. Tüm laboratuvarlara merkezi sistemden deiyonize su verilebilmektedir.

Kimya Laboratuvarları

Eczacılık Fakültesi Analitik Kimya, Biyokimya, Farmasötik Kimya, Farmakognozi ve Organik Kimya derslerinin pratik eğitimleri kimya laboratuvarında gerçekleştirilmektedir. Bünyesinde TLC; preparatif, analitik HPLC, UV-Vis. spektrofotometre, refraktometre, polarimetre ve erime noktası tayini cihazı gibi enstrümental analiz cihazları, temel kimyasal işlemler için kullanılan ultra saf su cihazı, mikrochiller, pH metreler, kondüktometre, vakum etüvü, buz makinası, kül fırını, ısıtıcı ve manyetik karıştırıcı, vakum pompası, ultrasonik banyo, etüv, su banyosu, çeker ocaklar ve çeşitli gazlarla çalışmaya olanak sağlayan ekipmanlar, farklı ebatlarda çoklu ve tekli balon ısıtıcılar, hassas ve yarı hassas teraziler ve rotari evaporator cihazları bulunmaktadır.

Biyoloji Laboratuvarları

Eczacılık Fakültesinin Farmasötik Botanik ve Farmasötik Mikrobiyoloji derslerinin uygulamaları biyoloji laboratuvarında gerçekleştirilmektedir. Biyoloji laboratuvarında laminar akış cihazı, -80°C derin dondurucular, stereo mikroskoplar ayrıca projeksiyona bağlı eğitmen mikroskobu mevcuttur.

Farmasötik Teknoloji Laboratuvarları

Eczacılık Fakültesinin Farmasötik Teknoloji Laboratuvarları, UV-Vis. Spektrofotometre, viskozimetre, homojenizatör, mekanik karıştırıcı, kondüktometre, pH metre, orbital çalkalayıcı, vortex, ultrasonik su banyosu, ışık mikroskobu, suppozituvar kalıpları, analitik, yarı analitik, kaba ve kefeli teraziler gibi  temel labortuvar cihazlarının yanı sıra yarı sıvı ve yarı-katı dosaj formlarının hazırlanmasına yönelik cihazlardan oluşmaktadır.

Araştırma Laboratuvarları

Eczacılık Fakültesi Araştırma Laboratuvarlarının alt aypısı kurulmuş olup ortak kullanıma yönelik enstrümental semi-preparatif HPLC, UV-Vis. Spektrofotometre cihazlarımız mevcuttur. Ayrıca laboratuvarlarımızda gerekli veri tabanları ve yazılım programlarına ulaşabilecek nitelikteki bilgisayarlar da bulunmaktadır.

Öğrencilerin öğrenim programlarının düzenlenmesinde yardımcı olmak ve diğer sorunları ile ilgilenmek üzere öğretim üyeleri ve öğretim görevlileri arasından ilgili mevzuat hükümlerine göre danışmanlar görevlendirilmektedir. Her öğrenciye 2. sınıftan itibaren kayıtlı bulunduğu bölümün önerisi üzerine ilgili fakülte yönetim kurulu tarafından bir danışman görevlendirilir. Öğrencilerimiz her yarıyıl başında, aldıkları dersleri akademik danışmanlarına onaylatırlar.

Return to top of page